SCHÜSSLER TUZLARI ve YÜZ ANALİZİ

DR. Schüssler Tuzları; Dr. Wilhelm Schüssler tarafından tanımlanmış, vücudumuzun sağlıklı işleyişi için son derece gerekli olan ve eksiklikleri çeşitli akut ve kronik rahatsızlıklara sebep olan, eksikleri yüzde belirtiler veren mineral tuzlarıdır. Dr. Schüssler; insan vücudunda ki mineral dengesi üzerinde durmuş, özellikle de hücre içerisindeki mineral eksikliğinin, doğrudan hücre metobolizması ile ilgili olan Schüssler mineralleri ile telafi edilerek, iyileşme mekanizmasının harekete geçirileceğini, belirtmiştir.

Kısaca Schüssler tuzlarının çıkış hikayesine gelirsem; Homeopat olan Biyokimya uzmanı Dr. Wilhelm Schüssler homepatide kullanılan çok sayıda ilacın yerine, daha kolay bir çözüm bulmak adına çeşitli araştırmalar yaptı, insan dokularını yakarak, küllerini inceledi ve tüm bu araştırmalarının neticesinde; dokularda yoğun şekilde bulunan ve sağlıklı bir işleyiş için gerekli 11 ana mineral tanımladı. Bu mineral tuzları  bugün ” Dr.Schüssler Tuzları” ya da “Hücre Tuzları” olarak tanımlanmaktalar. Dr. Schüssler’in arayışları sırasında onu etkileyen en önemli şey araştırmacılardan biri patalog Virchow’ un söylediği Vücudun hastalığı hücrenin hastalığı ile aynıdır” sözü olmuştur. Günümüzde de kabul edilen gerşek şu ki; hücrelerimiz ne kadar sağlıklıysa; biz de o kadar sağlıklıyız.

Çeşitli ülkelerde 1- 33 arası numaraları bulunmakla birlikte yaygın kullanımı ilk 12 numara üzerinedir. Ancak Dr.Schüssler sadece 11 ana minerali kullanmıştır . Eğitim aldığım hocamlarımdan biri olan Friderich Depke tedavilerini 11 ana tuzla yaparken; bir diğer hocam ise 1 den 33 e kadar mevcut olan tüm numaraları kullanmaktadır.

EKSİK MİNERALLERİN YÜZDEN  TEŞHİSİ YÖNTEMİ 

Yüz teşhisinin babası Hickethier vücuttaki mineral eksikliklerini belirleyen 24 farklı yüz işareti keşfetti. Bu mineral eksiklikleri renk, kırışıklık, parlaklık, gözenek, sarkma gibi belirtilerle yüz de kendini göstermektedir ve bu 24 işaretle hatasız olarak tüm mineral tuz eksikliklerini anlayabiliyoruz.  Biyokimyasal iyileşme yöntemine uygun minerallerle vücut beslendiğinde, tüm vücut fonksiyonları iyi bir şekilde düzene giriyor, daha önce de belirttiğim gibi vücudun kendi kendini iyileştirme yetisi aktif oluyor ve şifalanma başlıyor. Böylece yüz teşhis yöntemiyle, terapi birleşiyor ve başarılı sonuçlar elde ediliyor. Ben de bir Schüssler Mineral Terapisti olarak şunu söyleyebilirim ki; bazen biyokimya boyutunda tespit edilemeyen eksiklikler bile yüzden rahatlıkla okunabiliyor. Yüz teşhisi tıbbi teşhisler ile ile karşılaştırılmamalıdır. Farklı bir yol izlemektedir, çünkü burada hücrelerin mineral eksikliğinin tespiti ön plandadır. Reçete yüzden okunur, hastalıklar hakkında endişelenmenize gerek kalmadan. İyi Yaşam Atölyemizde yüzden teşhis yöntemiyle bu tuzlarla terapi programı oluşturulabilmektedir. Teşhis sadece yüzdeki işaratlerin okunmasıyla olmaktadır. Bunun için danışanımızın yapması gereken tek şey o gün herhangi bir cilt bakımı, güneş koruyucu ya da  kozmetik ürün kullanmadan gelmektir.

Kullanım şekline gelirsek; bu küçük tabletler dil altında emilerek alınır, böylece mukozadan hızla emilir ve lenf iletimiyle alındıktan saniyeler sonra maddenin etkisi hücreye ulaşır.Bu mineraller hücre zarından geçebilmektedirler çünkü mikro moleküler boyuttadırlar. Şunu belirtmekte fayda görüyorum: Schüssler Mineral Terapileri  tamamen bireyseldir. Yüz teşhis yöntemiyle, Kişisel eksiklikler ve ihtiyaçlar belirlenerek bir program oluşturulur. Tedavi bazen birkaç ay gibi bir zaman almaktadır. Ancak nezle, grip, başağrısı, kas tutulması ve güneş çarpması gibi akut durumlarda da mucize çözümler sunmaktadır. 

Yan etkisi olmayan bu mineraller, çocuklar ve hamileler de bile güvenle kullanılabilir. Farmakolojik ilaçlarla birlikte ek olarak verilebileceği gibi, temel terapi olarak da verilebilir. Schüssler tuzları farmakolojik ilacın iyileştirici etkisini yok etmediği gibi, kimyasal ilacın zararlarından da korur.

Schüssler Tuzları akut, kronik her hastalıkta kullanılabileceği gibi, romatizma, fibromiyalji, alerji gibi  otoimmun hastalıklarda da kullanılabilmektedir. Schüsler tuzları dengeli bir beslenme yerine değerlendirilemez. Hücre dışındaki besinsel eksiklikler diğer makro mineral ve vitamin tabletleriyle desteklenebilir.

1’den 12’ye kadar numaralandırılan SCHÜSSLER TUZLARI: 
1. Calcium fluoratum :Elastik bağ dokunun mineral tuzudur.

2. Calcium phosphoricum : Kan yapımı, diş ve kemik oluşumu, osteoporoz.

3. Ferrum phoshoricum : İlk yardım ve bağışıklık sisteminin en önemli tuzudur.

4. Kalium chloratum : Mukoza tuzudur. Sinüs problemleri, bronşit, rinit, kolit.

5. Kalium phosphoricum : Sinir sistemini ve sinir hücrelerini destekleyen mineraldir. Sinir toniği.

6. Kalium sulfuricum : Kronik enfeksiyon tuzudur. Yumuşak doku enfeksiyonları, cilt lekeleri, detoks

7. Magnesium phosphoricum : Spazm, kramp, ağrı, kasılmalar, tutulmalar, stres, migren, üşütme, kalp.

8. Natrium chloratum : Vücut sıvılarının dengesini sağlayan mineral tuzdur. Ödem, yüksek tansiyon.

9. Natrium phosphoricum : Asit-baz dengesini düzenler. Yağ metobolizması ile ilgilidir. Mide ekşimesi, ürik asit.

10. Natrium sulfuricum : Atılım metabolizmasını düzenleyen tuzdur. Karaciğeri destekler, detoks.

11. Silicea : Cilt, saç, tırnakların mineral tuzudur. Cildin esnekliği, dayanıklılığı, nemi.

12. Calcium sulfuricum : İltihabi durumların mineral tuzudur. Anti enflamatuar. Akne, her türlü enflamasyon.

Sağlıkla kalın 😉

Bütünsel Sağlığı ve Sağlıklı Yaşam Danışmanlığını konuştuğumuz programda Schüssler tuzlarından ve Yüz analizinin  nasıl yapıldığından bahsettim.  Schüssler Tuzları Yüz Analiz yöntemi nasıl yapılıyor?  

Schüssler Tuzları Terapisi, yüz analizi ve danışmanlık için iyiyasamatolyesi@gmail.com ya da 0216 580 86 48  den iletişime geçebilirsiniz.

9 Comments

  1. Pingback: Sağlıklı Yasam Koçu Ne İş Yapar? | BERNA ÇALIŞ

  2. Pingback: SAĞLIKLI YAŞAM KOÇU KİMDİR NE İŞ YAPAR? | İyi Yaşam Atölyesi

  3. Pingback: SCHÜSSLER TUZLARI NASIL KULLANILIR? | BERNA ÇALIŞ

  4. Pingback: SCHÜSSLER TUZLARI MİNERAL MADDELERDİR | BERNA ÇALIŞ

  5. Pingback: SCHÜSSLER TUZLARI TEMEL EĞİTİMİ | BERNA ÇALIŞ

  6. Pingback: SCHÜSSLER TUZLARI EĞİTİMİ | İyi Yaşam Atölyesi

  7. Pingback: SCHÜSSLER TUZLARI EĞİTİMİ | İyi Yaşam Atölyesi

  8. Melis

    Merhaba bende oğluma omida marka 3,5 ve 7 numaralarını isviçreden getittirdim.Bugün 5 numarasına başladım Fakat oğlumda aşırı sinir yaptı.Bu şekilde etki yapması mümkünmü?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir