SCHÜSSLER TUZLARI NASIL KULLANILIR?

Schüssler tuzlarının nasıl kullanılacağına geçmeden önce, Schüssler tuzlarından kısaca söz etmek gerekirse; vücudumuzda ki  tüm hücre ve dokularda  bulunan, eksiklikleri çeşitli akut ve kronik rahatsızlıklara sebep olan mineral maddelerdir. En muhteşem tarafı da vücudumuzdaki  ki  bu mineral madde eksikliklerinin yüz analiz yöntemi ile belirlenebilmesidir. Schüssler tuzları ile ilgili detaylı bilgiye  Schüssler tuzlarını anlattığım yazımdan ulaşabilirsiniz.

Schüssler tuzları 3 şekilde kullanılabilir:

1. Mineral tabletler dil altından emilerek alınır. Bu şekilde Mikro moleküler yapıya sahip mineraller ağız mukozası yoluyla emilerek, lenf kanallarıyla kana karışır.

2. Schüssler Mineral Tuzları suda çözündürülerek de alınabilir. Günlük tüm doz 500 ml suda çözündürülerek gün boyu yavaş yavaş içilebileceği gibi, alınacak doz sabah, öğlen, akşam olarak 3’e bölünerek her defasında bir miktar su ile çözündürülerek alınabilir. Suda çözündürerek kullandığımızda, mineralleri erittiğimiz suyun küçük yudumlar halinde ve bir süre ağızda tutularak içilmesi gerekir.

3. Mineral tabletler bir fincan sıcak suda çözündürülerek te alınabilir. Özellikle 7 numaralı Schüssler tuzu olan Magnezyum Fosforikum bu şekilde kullanılır. “Sıcak yedili” olarak adlandırılır. AKUT durumlarda bu şekilde kullanımı yaygındır.

Schüssler Tuzları Danışmanlığı için 0216 580 86 48 ve iyiyasamatolyesi@gmail.com’dan irtibata geçebilirsiniz.

Schüssler Tuzları

 

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir