Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Danışmanı Ne İş Yapar?

Bütünsel Sağlıklı Yaşam Danışmanı ne iş yapar?

Sağlıklı, mutlu, doğal bir yaşam sürmek, sağlıklı çocuklar yetiştirmek, ideal kiloya ulaşmak, daha enerjik hissetmek, daha iyi uyumak, ömür boyu sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmek, alerjilerinizden kurtulmak, işte, seyahatte her yerde sağlıklı seçimler yapabilmek, pratik sağlıklı besleyici yemekler yapmayı öğrenmek, zihinsel ve ruhsal olarak ta dengede kalmak istiyorsanız; Bütünsel Sağlıklı Yaşam Danışmanı bu konuda size destek olucak kişidir. Nereden nasıl başlayacağınıza, nasıl bir yol izleyeceğinize yön vericek ve her adımda yanınızda olucak kişidir. Kısacası; Bütünsel Sağlık ve Beslenme Danışmanı beslenme ve yaşam tarzı değişiklikleri ile kendinizi en iyi şekilde hissetmenize  yardımcı olmak için çalışan bir rehberdir.

Tüm bunların yanında Sağlıklı Yaşam Danışmanının uzmanlık alanları da çok önemlidir. Doğal Sağlık Yaşamın her alanında size destek olabilmelidir.

Bütünsel Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Danışmanı olarak size nasıl destek olabilirim?

Bütünsel yaklaşım herşeydir. Dünyada ki tüm brokolileri de yeseniz, toksik bir yaşantı sürüyorsanız tamamen sağlıklı olamayacağınızı bilmeniz gerekiyor. Tüm rahatsızlıklar, kilo alımları vücudumuzda dengeler bozulduğunda başlar, bu sağlıklı dengeyi tekrar kurabilmek adına, Ayurvedik Tıp ve Beslenme Uzmanı, Yoga Eğitmeni, Aromaterapi, Çiğ Beslenme ve Schüssler Mineral Terapisi uzmanı olarak benimle birlikte, doğal sağlıklı yaşamın her alanında hedeflerinize ulaşmanız için destek alabilir, doğru nefes almayı, sağlıklı içecekler ve yemekler yapmayı, kimyasallardan uzak doğal temiz bir yaşam sürmeyi, kendinize uygun organik bakımlar hazırlamayı, sadece görünen bedenininizin değil, schüssler yüz analizi ile hücrelerinizin ihtiyaçlarını öğrenebilir, bu konularda hem ailenize hem çocuklarınıza destek olabilir ve sağlıklı bir toplum olma yolunda birlikte güzel adımlar atabiliriz. Hatta vegan ya da vejeteryansanız bile!

Sağlıklı Beslenme ve Yaşam alışkanlıkları edineceğiniz Bütünsel Sağlıklı Yaşam Danışmanlığı programlarımın içeriği;

 • Ücretsiz olan ön görüşmemizde ilk önce tüm sağlık geçmişinizi dinlerim, hedeflerini ve nedenlerini konuşuruz ve bu hedef gerçekleştirmeniz adına size nasıl bir program oluşturacağımı etraflıca anlatırım. Çünkü her insan eşsiz ve birbirinden farklıdır.
 • Benim tarafımdan hazırlanmış 6 veya 12 seanslık paketlerden birini seçersiniz.
 • Programımız başladığında ilk görüşmemizde ihtiyacınız olan eksik minerallerin tespiti için yüz analizi yaparım ve 4-6 haftalık mineral terapisi programımızı oluşturuz. Nasıl nefes aldığınızı kontrol ederim, doğru nefesi almayı öğrenirsiniz ve daha sonra sağlıklı ve zinde bir yaşam için ayurvedik sağlık ve fonksiyonel beslenme programımıza başlarız. Bu arada ihtiyacınız olduğunu düşündüğüm biyokimya testlerini de öneririm.
 • Her hafta yada en geç iki hafta da bir size uygun bir zamanda yüz yüze ya da online 1 saatlik görüşmelerimizi yaparız.
 • Her görüşme de bir önceki haftanın hedeflerini nasıl başardığımıza bakarız üzerinde konuşuruz ve her görüşme bitiminde bir sonraki hafta için hedeflerimizi konuşuruz.
 • Görüşmelerimizde size uygun menüleri, sağlıklı yemek ve içecek tariflerini, aromaterapik formülleri ve  gerekli tüm kaynakları paylaşırım, faydalanabileceğiniz kitaplar öneririm.
 • Tüm programımız süresince bire bir görüşmelerimiz arasında bana e-mail ile soru sorabilirsin.

Ayrıca; seçeceğiniz pakete ilave olarak ihtiyacınıza göre detoks gibi farklı paketler ekleyebiliriz.

 • Bu pakette size özel detoks programları hazırlarım.  Alışveriş listesiniz ve günlük menüleriniz bu programa dahildir.
 • Kimyasallardan mümkün olduğunca uzak bir yaşam için evinizin her köşesinde öncelikli olarak mutfağınız ve banyonuzda kimyasal detoksu yaparız. Evinizi; doğal sağlıklı ve temiz bir yaşama uygun bir ev haline getiririz.
 • Birlikte sağlıklı yaşam alışverişine çıkar ya da neyi nerden alabileceğinizi gösterir,  doğru seçimleri yapmanıza yardımcı olurum.
 • Süper gıdalar dediğimiz gıdaları günlük beslenmenize nasıl ekleyeceğinizi öğrenirsiniz.

Benim hakkımda daha detaylı bilgi için hakkımda yazımı okuyabilir, tüm detayları ve merak ettiklerinizi öğrenmek için benimle iyiyasamatolyesi@gmail.com ‘dan irtibata geçebilirsiniz!

Sağlık ve sevgiyle kalın! 😉

Berna Çalış

 

One Comment

 1. Yılmaz Aydoğan

  Schüssler tuzlarını her gün 12 çeşitinden de birer tane alsak her hangi bir sorun olur mu? Dolayısıyla rahatsızlıkları oluşmadan önlemiş olur muyuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir