Schüssler Tuzları ve Fibromiyalji

Fibromiyalji genel olarak kas ağrısı, yorgunluk, uyku bozuklukları ile karakterizedir. Fibromiyalji ile seyreden klinik tablonun ise laboratuvar ile tanısı mümkün değildir, sadece diğer hastalıkları dışlamak için kullanılabilir. Alkali bir diyet, özellikle de glutensiz bir diyet ile Schüssler tuzları kullanımı asit dengesini stabilize ederek, fibromiyaljide önemli bir destek sağlamaktadır.

schüssler tuzları fibromiyalji

Fibromiyaljide Schüssler Tuzları Kullanımı:


Schüssler tuzu No.1 Kalsiyum Fluoratum , vücuttaki gerginliği ve katılaşmayı ve aynı zamanda zihinsel seviyeyi yumuşatan tuzdur.

Kaslar için diğer önemli mineral tuz, Schüssler tuzu No. 2 Calcium Phosphoricum’dur. Kas tonusu üzerinde olumlu bir etkisi vardır, böylece kas lifleri, özellikle dinlendiklerinde daha iyi gevşeyebilirler.
Akut vakalarda, uygun Schüssler merheminin ilgili alanlara masaj yapılması da önerilir.

Magnezyum Fosforikum , Schüssler tuzu No. 7 vejetatif sinir sistemi tuzu olarak kabul edilir ve ayrıca organizmadaki istemsiz kaslar için önemli bir etken maddedir.
Ağrı ve kramp atakları durumunda rahatlama sağlamak için “Sıcak 7” olarak uygulanabilir (karışım şu şekilde hazırlanır: 1/2 bardak kaynatılmış suda yaklaşık 10 adet Schüssler tuzunu eritip yudumlayarak yavaşça için).
Ayrıca, uykuya yardımcı olarak da “Sıcak 7” olarak uygulanabilir.

Fibromiyaljide fayda sağlanacak diğer bir Schüssler tuzu No. 9, Sodium Phosphoricum, vücut asit-baz dengesinin düzenlenmesinden sorumludur. Özellikle asitleşme zemininde gelişen hastalıklarda, iyi bir destektir.

Sağlıkla kalın
Berna Çalış

@schusslermineralterapisti

@berna.caliss

@holistikbeslenmeuzmani

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir