SCHÜSSLER TUZLARI MİNERAL MADDELERDİR

Schüssler tuzları vücudumuzda ki tüm organ ve dokularda bulunan eksiklikleri akut ve kronik rahatsızlıklara sebep olan mineral maddelerdir. Schüssler tuzları olarak söz ettiğimiz bu işlevsel maddeler genelde adında ”tuz” geçtiği için sofra tuzu, himalaya tuzu gibi tuzlarla karıştırılıyor. Dolayısıyla adını ilk defa duyanların Schüssler tuzları ile ilgili sorduğu ilk soru: Tuz mu nasıl bir tuz kaya tuzu ya da himalaya tuzu gibi kullanıcaz ? oluyor. Bu soruya cevabım ”hayır”. Schüssler Tuzları hücrelerimizin ihtiyacı olan mineral maddelerdir ve genelde dil altından alınarak, ağız mukozası yoluyla emilimi sağlanır. Akut durumlarda Schüssler terapistinize danışarak mineralleri kullanabileceğiniz gibi, genel eksikliğinizin belirlenebilmesi için yüz analizi yapılması gerekmektedir.

Dr.Schüssler’in ”Hücrenin hastalığı mineral eksikliğinden kaynaklanır” tezinden yola çıkarak tanımlamış olduğu Schüssler mineral tuzlarının ortaya çıkış öyküsünden ve hücrelerimizin bu mineral maddelere neden ihtiyaç duyduğundan bahsettiğim Schüssler Tuzları ve Yüz Analizi başlıklı yazımı bu linkten okuyabilirsiniz.

Tüm hastalıkların hücrelerde ki mineral dengesinin bozulmasına bağlı olduğunu düşünen Dr. Schüssler, hücre ve dokularda ki mineral eksikliklerinin giderilmesiyle vücudun kendi kendini iyileştirme potansiyelinin de aktive olacağını ve yeniden sağlığına kavuşacağını belirtmiştir.

schüssler tuzları

5 Comments

  1. Merhaba tuzlarla ilgili yazınızı okudum.ve ilgimi çekti bende birçok hastalıkla uğraşan bir bayanim yıllardır hastaliklarimi iyileştirmek için uğraşıyorum.hasimato hastalığı var.Zona hastaligim var.eklemlerde iltihaplı romatizma hastalığın var.göz kurulugum var hergün damla kullanmak zorumdayim ve son zamanda basen ve bel çevremde sürekli ödem oluyor..kaslarim zayıf. Saclarimda aşırı kuruluk ve kepek var.egzama ve mantar şikayetlerim oluyor arada sırada. Yani daha birçok şikayetim var.ve ben 8 yıldır gücüm yettigince kendimi iyileştirmek için uğraşıyorum. He birde 6 yıldır alerjiler başladı. Mesela ameliyat anestezi alamiyorum dokunmaya başladı. Bu tuzlar bende işe yararlı. Yardımcı olursanız sevinirim.yaşım 39

    1. Nevin hanım merhaba, mesajınızı yeni gördüm. Mineraller hücresel boyutta eksiği yerine koyarak vücudun iyileşmesine katkı sağlarlar.Terapinin iyi bir beslenme ile desteklenmesini öneririz. Detaylı bilgi için 0530 5808330’dan ulaşabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir