STRES YÖNETİMİ EĞİTİMİ

Tedavi edilmeyen kronik stres, anksiyete, uykusuzluk, kas ağrısı, yüksek tansiyon ve zayıflamış bağışıklık sistemi gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Araştırmalar, stresin kalp hastalığı, depresyon ve obezite gibi başlıca hastalıkların gelişimine katkıda bulunabileceğini göstermektedir.

Stres yönetimi programı bireysel ve  kurumsal olarak planlanmış bir eğitimdir. Günlük hayatı sağlıklı ve verimli bir şekilde geçirmeye yardımcı olur. Bireysel stres düzeyini ve kişisel kaynakların rahatlama için kullanılmasına yönelik pratik eğitim, öz-farkındalık ve kişisel farkındalık çalışmaları içerir.

Bilimsel çalışmalar, stres yönetimi ile edinilen becerilerin tükenmişlik gibi stresle ilişkili hastalıkların spesifik risklerinden kişiyi çok iyi koruyabildiğini göstermektedir. Sürekli ve doğru bir şekilde kullanılmaları şartıyla. 
Programın yöntemleri ayrıca kronik ağrı, anksiyete ve uyku problemlerinde de olumlu sonuçlar vermektedir.

Bireysel ve Kurumsal Stress Yönetimi seminerleri için 0530 580 83 30 ve 0216 580 86 48 telefonlardan iletişime geçebilir, iyiyasamatolyesi@gmail.com’a mesaj atabilirsiniz.

 

STRES Yönetimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir