Bütünsel Sağlık için Şifalı Nefes ve Aromaterapi Atölyesi

Doğru Nefesin enerji ve dinginlik veren büyüsünü, Optimum sağlık için nefes egzersizlerini, Aromaterapik yağlar ile doğanın şifa veren gücünü, stress, yorgunluk ve uykusuzlukta aromaterapiyle nefesin birarada mucizevi sinerjik etkisini keşfettiğimiz ve zararlı kimyasallardan mümkün olduğunca uzak durabilmeyi öğrendiğimiz atölyemizde renkli enerji dolu beş saat geçirdik.

Neler mi yaptık?

Nasıl nefes aldığımızı keşfettik. Sığ nefes ve derin nefes arasındaki farkı deneyimledik. Diyafram nefesi almayı ve diyafram nefesinin vücudumuza faydalarını öğrendik.

Dengeleyici, konsantrasyon sağlayan, enerji veren, rahatlatıcı, stres ve uykusuzluk için önerilen nefes tekniklerini konuştuk ve uyguladık.

AROMATERAPİ de en çok kullanılan esansiyel yağları, bu yağların faydalarını ve nasıl şifalı  karışımlar yapıcağımızı öğrendik. Hatta atölyemizin sonunda herkes kendisi için bir uyku karışımı hazırladı. Aromaterapik yağlarla kimyasallardan uzak doğal sağlıklı yaşam nasıl mümkün olabileceğini gördük. Terapötik etkili yani tedavi amaçlı kullanılan esansiyel yağlar ile diğer yağların farkını nasıl anlayabileceğimizini öğrendik. Konsantrasyon, uykusuzluk,stres, anksiyete için Aromaterapi ve Nefesin birarada kullanımını, doğal yağların sık karşılaşılan cilt kuruluğu, egzama, baş ağrısı, nezle, grip gibi rahatsızlıklarda kullanılabileğini anlattık.

Misafirlerimiz pratikte evde uygulayabilecekleri pratik bakım formülleri ve reçeteler öğrendiler ve güzel insanlarla güzel bir atölye gününün sonuna geldik.

Siz de hem sağlığınız için  nefes tekniklerini öğrenmek, hem de aromaterapiyi keşfetmek ve doğal organik yağlarla kişisel formüller yapabilmeyi öğrenmek isterseniz, ikisi birarada ya da tek tek  bireysel ya da kurumsal eğitimler için arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir